Neexistují - z čistě logického hlediska

11. srpna 2016 v 22:35 |  Témata týdne
Tak na to pohlédněme objektivně a bez emocí. Co je náhoda? Je to událost, kterou jsme nepředvídali. Proč jsme ji nepředvídali? Protože jsme neměli dostatek informací. Mít je, věděli bychom, že se stane.
Vnímáme-li náhodu jako náš subjektivní pocit, tak samozřejmě existuje. Je to událost vyvolávající v nás moment překvapení. Podíváme-li se na ní z exaktního hlediska, tak není obhajitelná.
Nepředvídatelné jednání jiné osoby. Z čeho pramení ? Z rozhodnutí v jejím mozku. A co ovlivňuje myšlení? Uspořádání ... ehm... nerovývch buněk? Nejsem lékař ani biolog, ale tohle obecné tvrzení by mi možná prošlo i před odborníkem. Chovají se buňky náhodně? Ne, vše je chemie, fyzika, exaktní vědy. Tak jako láska, tak i ostaní emoce vznikají chemickými reakcemi v našem mozku a všemi těmi procesy, kterým nerozumím... moje jediná vzpomínka z hodiny biologie je, jak jsem potají loupala pod stolem mandarinku, ta vystříkla učiteli na katedru a za trest mě vyvolal. A na základě impulzů pramenících z těchto procesů jednáme. AKCE-->REAKCE.

Shrnutí: Buňky se chovají dle zákonů, naše tělo je z buněk, které v nás vyvolávají určité nenáhodné chování.

Když se rozhodnu někam jít, není to z vyšší moci, je to reakce na určité potřeby vyvolané předchozím vývojem. Že je v nás něco víc? Máme duši? A kam se tedy poděje po smrti? Dle někoho putuje dál po tomto světě ... neodsuzuji náboženství ani filozofie, které toto tvrzení podporují. Nezavrhuji ho, ale jak už je to u nás běžné, věříme tomu, co víme a ne tomu, co se děje možná.
Mnohé jevy naši předci označovali za náhody, protože je jen neuměli vysvětlit. A my jsme na tom stejně. V obecné i individuální rovině.

Jeden příklad poví vše:
Potkám-li Adma cestou metrem, je to náhoda. Vím-li, kdy Adam končí tréninky badmintonu, náhoda to už není.

Takže jednou provždy: V naší hlavě ano, objektivně NE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RaTTvs. RaTTvs. | Web | 11. srpna 2016 v 23:10 | Reagovat

Souhlasím.
(Krása, konečně někdo vynechal žvásty na téma Všemocnej osud řídí náš život a Bůh to tak chtěl.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama